Scenariusz IV


Temat 1: Relacje w środowisku miedialnym.
Czas realizacji: 5 godzin lekcyjnych

 
CEL GŁÓWNY: Student potrafi rozróżnić negatywne i pozytywne skutki relacji w środowisku miedialnym


Uczeń wie, że:

  • Anonimowość w sieci jest często pozorna; zdaje sobie sprawę, że każdy jego ruch w internecie pozostawia ślad możliwy potem do odtworzenia.

  • Swoim zachowaniem nie wolno ranić innych i w procesie komunikacji nie dopuszcza się zachowań nieakceptowanych społecznie.

  • Jak znaleźć w sieci osoby, które podzielają jego zainteresowania, i umie się z nimi komunikować.

  • Jakie są zasady bezpiecznego korzystania z mediów.


Uczeń umie:

  • Zachowywać się w sposób asertywny i otwarcie wyrażać swoje zdanie w środowisku miedialnym.

  • Potrafi rozróżniać komunikaty kłamliwe, propagandowe, mające na celu manipulowanie ludźmi.

  • Posługiwać się nowymi technologiami w zakresie umożliwiającym uczestnictwo w społeczeństwie informacyjnym.

  • Aktywnie uczestniczyć w portalach społecznościowych, forach dyskusyjnych i wyrażać swoje opinie.

  • Kształtować swoje relacje przez media tak, by nie zaburzały one relacji bezpośrednich.



Uczeń rozumie:

  • Różnice pomiędzy światem doświadczanym bezpośrednio i przez media, zdaje sobie sprawę z powiązań między nimi.

  • Różnice pomiędzy komunikacją formalną a nieformalną.

Formy pracy:
  • praca indywidualna lub w grupie
  • dyskusja między studentami a wykładowcą 

Środki dydaktyczne:
  • internet
  • podręcznik
Przebieg lekcji:
  • Dobranie się w grupy 2-3 osobowe. Zadaniem grupy jest utworzenie w sieci forum dyskusyjnego, następnie założenie kilku wątków wymyślonych przez grupę dotyczących kierunku jaki studiują; (90 min.)
  • Przerwa pomiędzy zajęciami (15 min.)
  • Rozmowa na temat wpływu reklamy na nasze życie. Pozytywne i negatywne cechy reklamy; (30 min.)
  • Zadaniem każdego studenta jest sformułowanie krótkiego e-maila
    1. Do kolegi – o spotkaniu ze znajomymi
    2. Do Dziekana WNS z prośbą o zwiększenie liczby godzin wykładów z Filozofii (45 min.)
  • Przerwa pomiędzy zajęciami (15 min)
  • Dyskusja na temat portali społecznościowych, jakie są ich opinie na ich temat i czy w jakichś uczestniczą (30 min.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz